Миргород-курорт | апрель 2014

В середине апреля выпала возможность буквально на пару дней смотаться в Миргород – отвозил родственников. Вот она – каноническая Украина, воспетая в произведениях Николая Васильевича Гоголя. Но не только это притягивает туристов на Полтавщину.

Сегодня Миргород – один из крупнейших курортов Украины, в санаториях которого ежедневно оздоравливаются и восстанавливают силы тысячи взрослых и детей.

Курортная мельница

Курортная мельница


Существенная часть жителей города живет за счет курорта. Это объясняется в том числе возможностью оказывать услуги гостям Миргорода в частном порядке: проживание, помощь в посещении врачей, кафе, рестораны и экскурсии.

Полезные ссылки:
Достопримечательности Полтавской области >>>
Далее в поездке:
Большие Сорочинцы, Хутор Гоголя и Ярмарка >>>

Осенью 2015 года мне предложили сделать описание Миргорода для короткого видеоролика об этом городе. Вот что получилось:

Полтавщина – душа України, але що можна вважати серцем самої Полтавщини?

Мальовнича природа та старовинна архітектура, художня творчість та завзята мужність, міцне здоров’я та відпочинок від галасу великих міст – все це Міргород.

Старовинне містечко розкинулось на берегах ріки Псьол. Його назва, за однією з версій, походить від того, що саме це місто – город – було обрано для мирних переговорів. Проте ще з давніх часів саме Миргород був оплотом мужності та символом міцного козацького характеру Лівобережної України. Саме тут ще у середньовіччі розташовувались козацьки полки самого Богдана Хмельницького. Зараз в місті базуються сучасні українські вояки. В тому числі – одна з найбільш боєздатних одиниць військової авіації Україні – Миргородська бригада тактичної авіації.

Місто не забуло своє легендарне військове коріння. Проте не лише цим воно може похвалитися. Миргород та його околиці оспівані класиком української та російської літератури Миколою Васильовичем Гоголем. Миргород, Диканька, Сорочинський ярмарок – все це та багато інших цікавинок знаходяться на відстані короткої подорожі. Крім того неподалечку розташовані величній Мгарський монастир, центр українського гончарства село Опішня та інше. В самому Миргороді жили та працювали відомі скульптори, поети, митці. Сьогодні в місцевому художньо-промисловому коледжі готують фахівців з художньої кераміки, чиї вироби відомі на весь світ.

Не відкидаючи славетне минуле, слід зазначити, що сьогодні Миргород відомий на всю країну та за її межами в першу чергу як місто-курорт. Іноді його навіть оптимістично порівнюють з відомими європейськими курортами Баден-Баден або Карлові Вари. Серед інших вітчизняних курортів Миргород також на перших ролях.

Проте ще 100 років тому ніхто не міг уявити, що історія зробить такий крутий поворот.

Все сталося майже випадково. Місту не вистачало питної води. На початку ХХ сторіччя для вирішення цієї проблеми почати бурити артезіанські свердловини. Коли в 1912 році перша з них буда зроблена, виявилось, що вода з потужного джерела має солонуватий присмак та неприємний запах. Тому її почали використовувати лише для побутових потреб: пожежна служба, лазня. Саме в лазні виявилось, що вода має оздоровчі властивості. Згодом дослідження довели, що місцеву воду можна використовувати не лише для ванн, але й пити.

На початку 1917 року було відкрито першу водолікарню. Сьогодні в Миргороді працює кілька санаторіїв, об’єднаних брендом «Миргород-Курорт». Десятки тисяч людей щорічно проходять оздоровчі процедури, сотні тисяч – вживають місцеву мінеральну воду, яку можна придбати буквально в кожному магазині Україні.

На сторінках творів Миколи Гоголя майже всі події в цій легендарній місцині були якось пов’язані з дивами та містикою. Сьогодні тут відбуваються трохи інші дива, які мають доволі логічне пояснення, та додають кожному бажаючому здоров’я, наснаги та гарного настрою.




Иди! Едь! Лети! – Блог о путешествиях по Украине и миру
Донбасс и Приазовье: туризм, отдых, достопримечательности


Page visitors: 278